Usměj se, jsi krásná!

5 důvodů, proč nakupovat lokální módu

Čím dál tím více lidem není jedno, odkud pochází jejich oblečení. Roste počet lokálních značek, jejichž produkce probíhá především na území naší republiky a které navíc dbají na kvalitu a původ použitých materiálů. Sepsaly jsme pro vás 5 důvodů, proč se vyplatí nakupovat lokální módu! 

 

  • Nakupujete eticky

Přesně víte odkud pochází použité materiály. Některé lokální značky (včetně Paonu) používají k výrobě pouze materiály s OEKOTEX-100 a GOTS certifikacemi, které zaručují etické podmínky výroby materiálu. Více o materiálech, které používáme, a o certifikacích si přečtěte tady.  Důkazem je například naše poslední pánská kolekce boxerek a trenýrek z bambusu. 

 

DSC06434

 

  • Podporujete lokální podnikatele

Při nákupu se můžete seznámit přímo s majiteli brandu, poslechnout si jejich příběh a zeptat se jich prakticky na cokoliv. Oni si díky vašemu nákupu plní svoje sny a zároveň obvykle zaměstnávají lokální výrobce.

 

  • Budete originální!

Slow fashion kousků není velké množství, někdy je dokonce jen jedna velikost svého druhu. Někoho ve stejném tričku nebo bundě proto jen tak nepotkáte. A to je super, ne?

 

  • Kvalita na prvním místě

Lokální móda je v drtivé většina případů šita z kvalitních materiálů, díky kterým budou kousky ve vaší skříni viset roky. Sice si za ně trochu připlatíte, ale ve výsledku je jejich nákup mnohem ekonomičtější než nákup fast fashion.

 

  • Radost a potěšení z nákupu

Nevíme jak vy, ale my máme vždycky z nákupu u lokálního brandu mnohem větší radost a takový ten příjemný pocit, že jsme udělaly něco správně než z nákupu slow fashion. Produkt je navíc většinou krásně zabalený a s věnováním - je to mnohem osobnější přístup, kterého si moc ceníme. 

 

Tak co, přesvědčili jsme vás? 

Webdesign FVstudio

Paon

BLOG