SLEVY NA VŠE 30 - 50 %

A z jakého je to materiálu?

 

 

 

A jaké má složení? Je to organic? Je recyklovatelný? Kde byl ten materiál vyrobený? Kdo ho prodává? Je ten materiál kvalitní? Má nějaký certifikát?

 

Tolik otázek, až z toho mám občas zamotanou hlavu. Poslední dobou mám pocit, že se neustále více a více zvyšují nároky na jednotlivé značky z hlediska materiálů. Teď už je důležité nejenom jeho složení, ale také země, kde se materiál vyrábí a nebo certifikace. A je to rozhodně dobře, měli bychom si více a více uvědomovat, co si kupujeme, co se našeho těla dotýká a jaký vliv to může mít na naše zdraví.

 

Pokud máte lokální značku, z přírodních certifikovaných materiálů a české výroby, je to vůbec ten nejlepší možný scénář, který si designér nebo výrobce může představit, nebo alespoň mně to tak přijde. Dobře se to vyjímá v článcích nebo v biu na Instagramu, podporujete místní trh, prodáváte produkt, na který můžete být pyšní, a především máte lepší pocit, že pozitivně příspíváte k budoucnosti naší planety.

 

U spodního prádla je to ale občas pouze vzdálený a nedosažitelný sen.

 

Když jsme s Paonem začínaly, braly jsme první látku, která se nám líbila, nehleděly jsme moc na původ, složení nebo certifikaci. Byly jsme totiž rády, že jsme tu látku vůbec sehnaly.

 

Postupem času a především minulý rok jsem si začala zjišťovat více a více informací o původu jednotlivých materiálů a jednotlivých certifikacích.

 

Rozhodla jsem se tedy sepsat několik článků, které by Vám přiblížily, jak to s těmi materiály z našeho pohledu je, protože spodní prádlo se nevyrábí pouze z jednoho materiálu, ale na výrobu jedné podprsenky potřebujete až 5 různých materiálů. Je to tedy trošku komplikovanější, než si možná myslíte.

 

Pro začátek bych ráda zveřejnila výsledky malé Instagram ankety:

 

81% z vás hledí při výběru na materiál, ze kterého je prádlo vyrobené (129 hlasů pro, 29 hlasů proti)

81% bere jako důležitější kvalitu materiálů než původ výroby (124 hlasů pro , 29 hlasů proti)

a tady to bylo těsné 54% z vás nehledí na certifikaci materiálů a 46% ano (71 hlasů proti, 61 hlasů pro)

 

První článek bude o složení materiálů, které je velmi úzce spojené i se samotnou materiálovou certifikací.

 

Zatím se mějte,

 

Ája

Webdesign FVstudio

Paon

BLOG

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení