SLEVOVÝ KÓD "JSEMKRASNA" PRO SLEVU 15 %

A z jakého je to materiálu?

 

 

 

A jaké má složení? Je to organic? Je recyklovatelný? Kde byl ten materiál vyrobený? Kdo ho prodává? Je ten materiál kvalitní? Má nějaký certifikát?

 

Tolik otázek, až z toho mám občas zamotanou hlavu. Poslední dobou mám pocit, že se neustále více a více zvyšují nároky na jednotlivé značky z hlediska materiálů. Teď už je důležité nejenom jeho složení, ale také země, kde se materiál vyrábí a nebo certifikace. A je to rozhodně dobře, měli bychom si více a více uvědomovat, co si kupujeme, co se našeho těla dotýká a jaký vliv to může mít na naše zdraví.

 

Pokud máte lokální značku, z přírodních certifikovaných materiálů a české výroby, je to vůbec ten nejlepší možný scénář, který si designér nebo výrobce může představit, nebo alespoň mně to tak přijde. Dobře se to vyjímá v článcích nebo v biu na Instagramu, podporujete místní trh, prodáváte produkt, na který můžete být pyšní, a především máte lepší pocit, že pozitivně příspíváte k budoucnosti naší planety.

 

U spodního prádla je to ale občas pouze vzdálený a nedosažitelný sen.

 

Když jsme s Paonem začínaly, braly jsme první látku, která se nám líbila, nehleděly jsme moc na původ, složení nebo certifikaci. Byly jsme totiž rády, že jsme tu látku vůbec sehnaly.

 

Postupem času a především minulý rok jsem si začala zjišťovat více a více informací o původu jednotlivých materiálů a jednotlivých certifikacích.

 

Rozhodla jsem se tedy sepsat několik článků, které by Vám přiblížily, jak to s těmi materiály z našeho pohledu je, protože spodní prádlo se nevyrábí pouze z jednoho materiálu, ale na výrobu jedné podprsenky potřebujete až 5 různých materiálů. Je to tedy trošku komplikovanější, než si možná myslíte.

 

Pro začátek bych ráda zveřejnila výsledky malé Instagram ankety:

 

81% z vás hledí při výběru na materiál, ze kterého je prádlo vyrobené (129 hlasů pro, 29 hlasů proti)

81% bere jako důležitější kvalitu materiálů než původ výroby (124 hlasů pro , 29 hlasů proti)

a tady to bylo těsné 54% z vás nehledí na certifikaci materiálů a 46% ano (71 hlasů proti, 61 hlasů pro)

 

První článek bude o složení materiálů, které je velmi úzce spojené i se samotnou materiálovou certifikací.

 

Zatím se mějte,

 

Ája

Webdesign FVstudio

Paon

BLOG