SLEVOVÝ KÓD "JSEMKRASNA" PRO SLEVU 15 %

Jak prát spodní prádlo?

Myslím si, že většina z nás je zvyklá hodit spodní prádlo do pračky - podprsenku, kalhotky, podvazky. Ty uvědomělejší z nás je oddělí od zbytku prádla pomocí speciálního sáčku. A ještě lépe, pár z nás spodní prádlo pere v ruce. Jedna se ale o velmi delikátní kus látky, takže je potřeba mu věnovat řádnou péči.

Jak nejlépe prát spodní prádlo, tak aby se nezničilo a dlouho vydrželo?

 

Když jsme nechaly šít první kousky, řešily jsme také, jakou cedulku s informacemi o péči máme k prádlu nechat vyrobit. Sama jsem otestovala několik podprsenek i kalhotek a myslím si, že hodně záleží na materiálu, ze kterého jsou vyrobené.

 

Pokud jde o krajkové bralettky a kalhotky, tak jednoznačně doporučuji prát v ruce. Krajka by se totiž mohla agresivním praním a mácháním poškodit nebo začít žmolkatět a tak byste z toho za chvíli měli spíš hadr než krásné prádlo. Stejně tak to vidím i se spodním prádlem z pružného tylu. Ačkoliv to není vidět, tak v té jemné látkové struktuře jsou malá vlákna, které se nesprávnou péčí mohou uvonit a můžeme pak být hezky chlupaté na místech, kde to rozhodně není záhodno.

 

Takže krajku a tyl je rozhodně potřeba prát v ruce, prádlo můžete na chvíli namočit a přidat jemně tekutého pracího gelu/nastrouhaného mýdla (NE aviváže - ničí elastanová vlákna). Následně vymáchat, trošku vyždímat a pověsit.

 

Z mé vlastní zkušenosti jsou např. samet (RED kalhotky) a biobavlna (NAT collection) o něco odolnější, prala jsem je několikrát v pračce, ale po cca 10tém praní už bylo opořebování trošku vidět. Pokud to tedy opravdu není 100% nutné, tak toto prádlo také perte v ruce nebo na jemný program bez aviváže, většina našeho prádla je totiž olemována pruženkami, ve kterých je také elastan.   

 

Shrnutí:

krajku a tyl pereme v ruce s pracím gelem/nastouhaným mýdlem bez aviváže

samet a biobavlnu pereme v ruce s pracím gelem/nastrouhaným mýdlem bez aviváže (vyjímečně v pračce na jemný program)

A ve všech případech platí nežehlit, nebělit a nedávat do sušičky!

 

 

Tak ať Vám naše prádlo dlouho vydrží krásné,

 

 

Ája  

Webdesign FVstudio

Paon

BLOG