10% slevový kód na první objednávku "VITEJVPAONU". Při nákupu nad 2500,- máte dopravu zdarma.

Jak si vybrat správnou kojicí podprsenku

 

Najít kojící a těhotenskou podprsenku, která vám opravdu padne, je tak trochu nadlidský úkol. A co teprve, když zjistíte, že se vaše malá rodinka rozroste o dalšího člena. Každá jsme jiná, každá máme jiné potřeby i požadavky na styl těhotenské podprsenky. Proto jsme vám sepsaly pár tipů, jak si pro sebe a vaše miminko vybrat tu správnou kojicí podprsenku.

 

Kojicí podprsenky bez kostic z udržitelných materiálů

 

Vhodný střih

První se zaměřte na střih. Výběr opravdu nepodceňujte, dobře padnoucí kojící braletka vás podrží za každé situace. U větších prsou u velikosti D a více, doporučujeme kojící podprsenku bez kostic INK s vyšším výstřihem pro dostatečnou oporu. U menších prsou velikosti A,B a C si můžete zvolit buď podprsenku na kojení BERRY, nebo kojicí podprsenku CREAM s trojúhelníkovým střihem.

 

Funkčnost kojící podprsenky

Nejdůležitější u kojící podprsenky je především to, jak snadno a rychle dokážete nakrmit své miminko, kdykoliv si vzpomene. Odepnutí musíte zvládnout jednou rukou. U našich podprsenek si můžete vybrat ze 3 druhů odepínání. Buďto si odepnete celý košíček díky odnímatelnému ramínku a nebo má podprsenka dvojité košíčky, kdy si odepnete pouze část košíčku a odhalíte tak jenom bradavku. U sportovnější kojicí podprsenky jsme zvolily véčkový střih, kdy stačí jenom odhrnout elastickou látku a můžete kojit. Je dobré si proto rozmyslet, který způsob je pro vás nejpříjemnější.

 

Příjemný materiál

Prsa a bradavky bývají v období kojení velmi citlivé, vyberte si proto kojicí podprsenku z takového materiálu, který bude jemný a nebude dráždit přecitlivělou pokožku. Doporučujeme sáhnout po přírodních materiálech jako jsou bambus, tencel nebo modal. Mají skvělé savé vlastnosti, a nestane se, že byste se z nich osypala. Prsa se díky kojení také velmi rychle mění, vybírejte si proto pružnější materiály s malou příměsí elastanu, aby se vám podprsenka přizpůsobila ve všech fázích těhotenství i kojení. Materiál by měl být i dostatečně pevný, aby vám zajistil potřebnou podporu během náročných a intenzivních dnů.

 

Pro jakou příležitost 

Před pořízením kojící podprsenky si dobře rozmyslete, kam a kdy ji budete nosit. V Paonu si můžete vybrat 3 různé stylové kojící podprsenky. Pohodlnou sportovnější kojící podprsenku INK na doma, krajkovou braletku CREAM s odepínáním na ramínko na večeři, a pro dostatečné soukromí na veřejnosti, doporučujeme kojicí podprsenku bez kostic INK s dvojitým košíčkem.

 

Kdy je čas si kupovat kojicí podprsenku?

Během těhotenství se vám zvětší nejenom bříško, ale i prsa, která se připravují na kojení. Je přirozené, že se vaše běžná velikost zvětší. Doporučujeme si proto vybírat kojicí podprsenku až ke konci těhotenství. Mějte na paměti, že materiál, ze kterého je podprsenka ušita, by měl být velmi pružný a přizpůsobivý, aby pro vás byla podprsenka pohodlná i po porodu.

Webdesign FVstudio

Paon

BLOG