SLEVY NA VŠE 30 - 50 %

KDO STOJÍ ZA PAONEM? Ája Kopalová, zakladatelka

Ája je jednou ze zakladatelek Paonu, takže se mu věnuje už od úplného začátku. Krom toho vystudovala psychologii pro manažery na pražské Newton College a teď  v červnu jí čekají státnice a bude z ní inženýr strategického managementu. Krom toho, že miluje spodní prádlo, tak se věnuje i józe, kterou občas i profesionálně vyučuje. Má ráda jednoduchou rafinovanost a miluje hudbu (nejvíc house, techno a pop).

 

V rámci tohoto rozhovoru jí zpovídala Míša Mikutová, která se nám dělá korektury textů.

 

 

 Jak se dnes máš? Jak prožíváš současnou situaci a co děláš pro to, abys zůstala psychicky v pohodě?

Ale jo, jde to! Nebudu lhát, poslední dobou je to pro mě už celkem náročné, chybí mi showroom a zaběhlý režim,

který byl před koronavirem. Ale je potřeba vytrvat a udělat maximum pro to, aby vše bylo jako dřív! Rozhodně mi k psychické pohodě pomáhají meditace, večerní filmové maratony a můj přítel, se kterým se navzájem

podporujeme a  děláme si ty dny hezké. 

 

Zapojila ses sama nebo skrze Paon do nějakých dobrovolných aktivit nebo pomoci ostatním?

Během prvních dnů, kdy byla situace nejkritičtější,

jsem se při předávání materiálů na výrobu roušek do Informačního centra na Praze 3 nachomýtla

k nečekanému dobrovolnictví, které mě opravdu bavilo! Obešla jsem celý Jiřák, komunikovala s prodejci

a vylepovala plakáty o tom, že vstup do provozoven

smí být pouze v roušce. Pak jsme také s Togi předaly

100 kusů roušek do porodnice U Apolináře a byl to neskutečný pocit. 

 

Dáváš přednost spíše lokálním značkám, a nebo nakupuješ „fast fashion” kousky?

Musím přiznat, že mi to občas ujede a něco

z fastfashion koupím, ale stává se to o dost méně

než dříve. V minulosti jsem byla nákupní maniak a musela jsem mít všechno, co se mi na první pohled zalíbilo.

Teď už si umím tyhle úlety odpustit a všechno nakupování prochází důkladným promýšlením a otázkou: „Potřebuji, nebo chci?"

Pár kousků od lokálních značek mám, ale více než lokální módu (hlavně kvůli financím) teď nakupuji v second handech a nebo probírám mámino staré oblečení, kde neustále nacházím super nadčasové kousky. :)   

 

Jaký máš vztah k udržitelné módě?

Velmi pozitivní! A to nejen díky tomu, že se samy s Paonem snažíme jít udržitelnosti naproti a vyrábět co nejvíce kousků z udržitelných a organických materiálů. Sama zrovna plánuji, že si nechám u naší švadleny ušít několik kousků oblečení, které budou z bambusové viskózy. 

 

Nakupuješ v second handech?

Jaký je tvůj nejoblíbenější? Ano! Jak už jsem říkala, second handy mám moc ráda. Líbí se mi Cosmic Kids, Textil House a nově jsem objevila Bellitex, který je pár kroků od našeho showroomu.   

 

Plánovala jsi v minulosti, že jednou budeš mít vlastní značku?

To asi úplně ne, i když jako malá jsem chtěla být módní návrhářkou. Pak nastalo období, kdy jsem vůbec netušila, co si pro mě osud přichystá. Ke konci gymplu jsem začala přemýšlet nad tím, že bych chtěla vytvářet něco vlastního a vlastně to ke mně přišlo úplně přirozeně a myslím si, že to má takhle být.   

 

Jaká část práce v Paonu tě baví nejvíc? A o co přesně se v Paonu staráš? 

Ta kreativní – návrhy, hledání materiálů, vytváření nových kolekcí a celého konceptu. Během této práce se dokážu nejvíce uvolnit, ponořit se do svých myšlenek a nechat se unášet jednotlivými nápady, i když jsou občas neslučitelné s realitou. To ale zjistím až se švadlenou Elenou, která se mnou návrhy probírá. Jinak se v Paonu věnuju úplně všemu, co je potřeba. Jsem taková holka pro všechno a hodně věcí jsem se musela naučit sama. Spravuji e-shop, odesílám objednávky, řeším finance, plánuji kolekce a výrobu.  

 

Klasická podprsenka nebo bralettka?

Už dlouho pouze bralettka. Ani si nepamatuju, kdy jsem si naposledy oblékla klasickou kosticovou podprsenku. Určitě to budou více než čtyři roky. Mám pocit, že by se ženy s menším poprsím neměly stydět nosit bralettky a spíše je volit před kosticovými podprsenkami. Celé je to o zvyku a přijetí toho, kdo jste. Bralettky mi daly do života více pohodlnost a svobody.

 

Máš nějaký sen, co bys chtěla s PAONEM dokázat?

Mám trošku jiné sny než být na Fashion Weeku. Ne, že by to pro mě nebylo zajímavé, kdyby taková nabídka přišla. Předvést se stovkám lidí pro mě ale není snem. Chci, aby byl Paon v budoucnu zaběhlou značkou, kterou si oblíbí ženy jakékoliv postavy, barvy pleti nebo přesvědčení. Mým snem je, aby Paon spojoval udržitelné materiály a nápadité střihy tak, aby ženy nemusely volit mezi pohodlím, udržitelností a svůdností. 

Webdesign FVstudio

Paon

BLOG

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení