SLEVY NA VŠE 30 - 50 %

PAON PEOPLE: paní švadlena Elena

 

 

 

Už tomu bude rok, co s námi spolupracuje paní švadlena Elena Dufková. Paní Elena patří mezi naše hlavní švadleny a šije všechny produkty, které můžete na našem eshopu nebo v obchodech vidět. Vytváří střihy k novým kolekcím, radí nám s výběrem materiálů a celkově se velmi aktivně podílí na tom, aby PAON vyráběl kvalitní a pohodlné spodní prádlo. A protože je naše společná spolupráce parádní, neváhaly jsme a trošku jsme jí vyzpovídaly.

 

Jak jste dostala k šití?

 

Matka šila, babička háčkovala a vyšívala, děda maloval, byl to přirozený vývoj. Chtěla jsem se originálně, hezky oblékat, předpoklady jsem k tomu měla, tak jsem to zkusila.

 

Kdy jste ušila svůj první kus oblečení?

 

První kousky byly pro papírové panenky, prodávaly se s jedním kusem oblečení a to mi nestačilo. Takže jsem si pro ně navrhovala různé outfity včetně doplňků, bot, pro všechna roční období apod. Směřovalo to vše k návrhářství, krejčovina bylo jen východisko z nouze.

 

Šitý model přišel později, když mi bylo asi 12, nikdy jsem ho neměla na sobě, ale návrh byl bezva.

 

Kdo je vaše inspirace?

 

Každý kdo z nuly a poctivě vytvořil fungující firmu, je jedno jestli je to v módě, kosmetice nebo obuvi. Obdivovala jsem Karla Legerfelda, byl to bůh. Líbil se mi nejen jako návrhář, ale i jako člověk. Jeho slova: "Tetování je jako bych měl na sobě stále stejné šaty". S tím naprosto souhlasím.

 

Co říkáte na současný trend up upcyklace a recyklace oblečení?

 

To je stará věc, když jsem byla dítě matka přešívala stále. Měla jsem kabát z jejího, sukně, kalhoty, overal, kostýmy.... A to vše na velmi vysoké úrovni zpracování.

 

Vše co bylo doma a přestalo sloužit svému účelu, znovu se zpracovalo a využilo na něco jiného. Už tenkrát jsme byli bezodpadková domácnost :) Taky přešívám. Pro mě je to spíš nutnost, než módní trend, Myslím, že upcykluje každý rodič, který žije sám. Jen o tom nemluvíme veřejně.

 

Dnes se šijí tašky z pánských košil, kabelky z riflí  (ty jsme si dělaly už na škole před 30lety)...tváří se jako by objevili Ameriku, vytvoří si reklamu, příběh, pozvou pár modelek, nafotí, napíše se článek a prodávají. Ve skutečnosti to není žádný zázrak, kvalita pokulhává, ale upcyklují. Lidi na to slyší, protože se o tom výrobku někde psalo a za rohem to vyhodí nebo se jim to válí doma, protože zjistí, že je to k ničemu. To si myslím není správný směr. Každý by měl začít u sebe, ve své vlastní domácnosti.

 

Chodíte nakupovat do second handu? Pokud ano, jaký je váš nejoblíbenější?

 

Samozřejmě, to je moje vášeň, dají se tam najít skvělé materiály za výbornou cenu. Nejoblíbenější je ten kde je vše za 35,- :)

 

Jaká byla vaše nejhorší zakázka?

 

Takovou jsem snad ani neměla, snažím se jim předcházet, už první návštěva zákaznice vám napoví, jak to může dopadnout. Pokud cítím, že to nebude ono, zakázku odmítnu, ale to jsem udělala za skoro 35let praxe pouze 2x. Nejlepší je samozřejmě taková, která udělá zákazníka spokojeným a je vám zaplacena.

 

Co vás baví nejvíc šít?

 

Jsem pánská krejčová a technolog šití.Takže pánská saka jsou mi nejbližší, ale fajn je šít i na děti, je to rychlé, barevné, veselé.

 

Jaký kousek PAON je nejsložitější na ušití? S jakými materiály se vám dobře pracuje?

 

První kus je vždy těžší, musím mít v hlavě několik operaci dopředu. Přizpůsobit technologií střihu, materiálům, modelu. Co se týká materiálu, je nutné mít kvalitní stroje, pak to jde samo.

 

Jaký kousek PAON z nové kolekce (NAT COLLECTION, SPRING)  je váš nejoblíbenější?

 

Nemohu jednoznačně říct, mám ráda výstřihy, rafinovanost, odhalené a přitom skryté, co skryté má zůstat, to vše tato kolekce má, všechny kousky jsou skvělé.

 

Která část z procesu výroby spodního prádla je vaše nejoblíbenější?

 

Jednu operaci nejde určit, při této výrobě jich není tolik jako například u saka, ale na druhou stranu každá z nich je vzhledová. Je nutná velká preciznost a zručnost, když se práce  podaří a navíc se líbí i zákaznicím, pak každý hotový výrobek je váš nejoblíbenějši.

 

Našel si PAON vás nebo vy PAON?

 

Řekla bych, že to bylo tak i tak. Odpověděla jsem na inzerát a padly jsme si do oka. Náhoda? V životě se přece neděje nic jen tak, vše je naplánované, takže osud? Mělo to tak být a jsem za to ráda.

Webdesign FVstudio

Paon

BLOG

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení