SLEVY NA VŠE 30 - 50 %

PAON TALK: upcycling queen Melisa Minca

 

 

 

Melisu sledujeme už delší dobu, její práce, a především vždycky dobrá nálada nás ještě nepřestala bavit. Melisa stojí za úspěšným projektem Melisaminca, značkou, která upcykluje staré kousky v originální fashion skvosty. A protože upcyklaci fandíme, máme velkou radost, že jsme ji mohly krátce vyzpovídat.

   

Chtěla jsi být módní návrhářkou už od mala?

Ano, chcela. Vždy som to všetkým odpovedala ako mala, keď sa ma pýtali, čo chcem byt keď budem veľká. :) Ale dostala som sa k tomu až po univerzite.

 

Dříve jsi jen blogovala, jak jsi se dostala k upcyklaci?

Pochádzam z rodiny žien, kde si každá pre seba navrhovala a šila už v mladosti ( lebo masovo produkovaná socialistická móda bola limitovaná na iba málo dizajnov každú sezónu) a niektoré si šijú doteraz. Moja prababička mala dokonca vlastný butik a mladé ženy sa k nej chodili učiť šiť. Vyrastala som pri móde a šijacích strojoch, ale až v mojich tínedžerských rokoch, keď som sa stala vegánkou, sa mi vyvinulo silné povedomie o problémoch s našim zaobchádzaním so životným prostredím. Mať vlastnú módnu značku nikdy nebolo niečo, čo som realisticky zvažovala, ale po tom ako som ukončila štúdium, som sa ocitla na rázcestí, a tak som začala budovať niečo, kde som mohla zmysluplne spojiť moju vášeň pre módu a ochranu životného prostredia.

 

Každý tvůj upcyklovaný kousek je originál. Kde hledáš inspiraci?

“System Recovery” tvoria kúsky, ktoré sú upcyklované alebo pretvorené (repurposed) z opotrebovaných materiálov alebo materiálov z druhej ruky ako napríklad záclon, obliečok alebo obrusov. Tak isto prepracovávam oblečenie, ktoré si zaobstarávam v second handoch alebo na blších trhoch. Kúsky z tejto kolekcie sú jedinečné a ja sa presne v tomto vyžívam, keďže originalita je pre mňa veľmi dôležitá.

 

Žiješ v Berlíně. Prozradíš nám, kam chodíš nakupovat?

Nakupovať chodím jedine jedlo do Kauflandu. :D Oblečenie si vyrábam predsa sama. ;) Jediné, čo si kúpim sú topánky párkrát do roka a to online. Second hand a vintage oblečenie na ucycling a rework kupujem v Bratislave, Prahe a Rige.

 

Jaké značky se určitě vyplatí sledovat?

Otto Linger, Lupae, Shanghai Tofu, UY, Sadak, Lui Trash, True O X

 
 
 
 
Snímek obrazovky 2019-11-13 v 15.46.39
 

Webdesign FVstudio

Paon

BLOG

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení