Usměj se, jsi krásná!

Rozhovor NATĚLO: V prádle se chci cítit krásná a sexy, i kdyby to mělo být „jen” pro mě, říká Karolína Mlejnková

Karolíně je 21 let,  kromě studia češtiny a francouzštiny se věnuje fotomodelingu, a také se objevila v několika hudebních klipech - třeba Øtchi od Mirai. Během focení pro Paon jsme ji trochu vyzpovídaly a zjistily jsme, co jí baví na focení, jaké je její oblíbené tetování nebo podle čeho si vybírá spodní prádlo! 

IMG_2804aa

  • Jak ses dostala k fotomodelingu?

V podstatě skoro náhodou. S kamarádkama jsme chodily fotit už jako malý holky a později jsem měla možnost se podílet na několika projektech díky známým, kteří se na mě obrátili. Postupem času jsem se začala objevovat v portfoliu různých lidí a díky tomu se mi začali ozývat další a další fotografové. A vlastně to tak funguje celou tu dobu, z čehož mám neskutečnou radost. Snažím se na sobě neustále pracovat, zdokonalovat se a je skvělý, že vidím pokroky, i když jsou třeba jen malé. Našla jsem se v tom a jsem šťastná, že mohu dělat něco, co mě baví a naplňuje, ačkoliv je to občas šíleně náročné, obzvlášť se všemi ostatními aktivitami - školou, prací, a tak dále. 

  • Co tě na fotomodelingu baví?

Baví mě snad každá jeho fáze - od domlouvání se na tom, co se bude fotit, přes samotné focení až po výsledky. Hodně si vybírám s kým budu a nebudu pracovat a nerada jsem pro fotografy jen další modelka, kterou si nafotí. Ráda v nich nacházím spíš přátele” a někoho, na koho budu ráda vzpomínat, což se mi ve většině případech daří. Ale občas to jinak nejde, člověk si na to musí zvyknout.  A obecně je mi příjemnější pracovat spíš s mužským než s ženou.

  • Kromě toho že se věnuješ fotomodelingu taky studuješ češtinu a francouzštinu. Proč sis vybrala zrovna tyto obory?

K češtině jsem měla kladný vztah odjakživa. Na základce i střední jsem měla skvělé češtinářky, takže asi i díky nim. Miluju ji, je krásná a chtěla jsem se v ní dál zlepšovat a věnovat se jí víc. Ráda bych do budoucna dělala korektury, ale kdo ví, kam mě život zanese. Zatím si občas ještě v některých věcech nejsem 100% jistá, takže se na tom snažím neustále pracovat a neustále se učit a učit. A to samé platí i u té francouzštiny. Pro tu mám slabost taky už někdy od základní školy - už v tu dobu jsem věděla, že bych tenhle jazyk chtěla umět. Naopak jsem nevěděla to, jak je těžký, haha.

  • Hned na první pohled zaujmeš svými tetováními. Které je tvé oblíbené a proč? 

Nejoblíbenější určitě to na zádech od Duhovky. Má pro mě největší význam, jelikož láska sama o sobě je pro mě v životě velmi důležitá. Ať už je tím myšleno cokoliv. Připomíná mi moji maminku, kterou strašně moc miluju. Zároveň jsem si ho nechala udělat v době, kdy jsem prožívala svou první velkou lásku a začala to poznávat i z tohohle hlediska. Jen mě mrzí, že si ho nikdy nebudu moct sama prohlédnout. Ale ve finále to má své kouzlo. 

  • Zahrála sis i v několika hudebních klipech. Baví tě stát spíše před foťákem, nebo kamerou?

Musím přiznat, že momentálně spíš před kamerou. Ale je to možná i tím, že je to oproti focení něco, co není tak časté. Ve videu se mohu více projevit a využít nějaké své schopnosti” (haha).Líbí se mi i to, že mě mohou lidi zas vidět trochu jinak, než jak mě vidí na fotce. Obojí je super, při focení jsem si více jistá, ale ráda bych se teď vyřádila trochu víc i před tou kamerou. :) Něco jsem teď měla možnost zase natočit a těším se, až vše budu moct prozradit a ukázat. 

  • S Petrem Klempou pořádáte foto a video workshopy. Přiblížíš nám trochu, o co jde?

Ano, ano. Momentálně jsou workshopy pořádány několikrát ročně skrze FotoŠkodu. Petr se zaměřuje na Portrét, Video a Postproces - a já mu chodím dělat modelínu. Je to vlastně čistě jeho záležitost, ale já se prostě už nějak beru jako její součást. A jsem mu moc vděčná za to, že díky němu mám možnost tohle zažívat. Vlastně celkově jsem moc ráda, že můžu tvořit právě s ním!  Každý workshop je něčím jiný - jednak lidmi a jednak i tím, co je konkrétně na fotce/videu/úpravě nejvíce zajímá. Péťa se to snaží vždy alespoň trochu přizpůsobit a vyhovět tak všem, což je podle mě úplně super! Trvají vždy okolo čtyř hodin. Hodně mi to dalo a dává. Mimo nové zkušenosti mi to neustále dodává víc a víc odvahy vystupovat z komfortní zóny, jsem totiž paradoxně pěknej stydlín!

  • Jak bys popsala svůj styl oblékání?

Míň je víc” a hlavně pohodlně. Pokud mi něco pohodlné není, může to být sebevíc trendy nebo hezké, ale já to nosit nebudu. V šatníku mám převážně černou, občas šedou a bílou. Barvy jen výjimečně, těm moc šance nedávám. A jak jsem řekla na začátku, sázím spíš na jednoduché kousky. 

  • Záleží ti na výběru kvalitního spodního prádla? Dáváš přednost svůdnosti, nebo pohodlnosti?  

Záleží. Dávám přednost spíš pohodlnosti. Výhra je kombinace obojího. Takové kousky mám nejraději. Chci se v prádle cítit pohodlně, ale zároveň se v něm chci cítit krásná a sexy”. A to klidně jen” pro sebe samu! To je ve finále stejně to nejpodstatnější. Na druhou stranu; podprsenky občas moc ráda nechávám doma v šuplíku. 

  • Jaký je tvůj oblíbený Paon kousek? 

Nejvíc jsem si zamilovala LACE STRIPES bralettku, kterou jsem si musela z showroomu i odnést! To je skvělý příklad pohodlného a zároveň krásného i svůdného prádla. Navíc miluju krajky a tahle je opravdu krásná!

 

IMG_3018aaIMG_3170aa

Webdesign FVstudio

Paon

BLOG