SLEVY NA VŠE 30 - 50 %

Story 01 - každá příležitost má svůj potenciál

 

 

 

Aneb všechno zlé, je pro něco dobré.

 

Na začátku zaří jsme dostaly nabídku vytvořit svou vlastní předvánoční kampaň na crowfundingovém serveru Hithit. Hned jsem se pro to nadchla a společně s Togi jsme vytvořily kolekci, o které jsme snily už dlouho. Udržitelná, z biobavlny, certifikovaných materiálů a s Paon elastickou gumou. Chtěly jsme ukázat, že prádlo s takovými vlastnostmi může být nejenom hezké, ale i barevné a nápadité. Zvolily jsme střihy, které jsme ještě předtím nikdy nevyužily. Práce s biobavlnou byla pro nás velkým neznámem, nevěděly jsme, jestli se materiál bude chovat stejně tak jako pružný tyl, ze kterého necháváme šít skoro všechno naše prádlo.

 

Nicméně se nám podařilo vše zvládnout, a to hlavně díky naší švadleně - paní Eleně, která připravila střihy a ušila celou kolekci, kterou jste mohli vidět na přehlídce (a jaká byla naše první přehlídka? - článek).

 

Příprava samotné Hithit kampaně byla poměrně náročná, protože jsme neměly žádné zkušenosti s přípravou projektu podobného typu. Každopádně jsme se do toho s nadšením pustily, natočily video ke kampani, rychle nafotily celou kolekci a připravily jednotlivé odměny, do kterých patřilo i vymyšlení a výroba našeho prvního Paon merche - a to přibližně za jeden měsíc a půl (pro nás zcela rekordní čas).

 

Když byla kampaň na Hithitu spuštěná měly jsme z ní opravdu radost. Cítily jsme, že jsme si nechaly na této kolekci záležet, že je pro nás opravdu vysněná. Vše bylo doladěné do posledního detailu a my doufaly, že se lidem bude líbit stejně tak jako nám a lidem v našem okolí. Nicméně se tak nestalo. Neznáme pravý důvod, který jsme se snažily analyzovat z více úhlů pohledu. Vytvoření Hithit kampaně je investicí. Pokud si myslíte, že natočení video a nafocení kolekce nás nic nestojí, tak opak je pravdou. Do samotné kampaně jsme investovaly pár desítek tisíc v naději, že se nám vrátí a budeme moci celou kolekci vyrobit v certifikovaných materiálech. Víc než o penězích to ale bylo o tom, že námi projel záchvěv nejistoty. Nejistoty, jestli opravdu má smysl něco takového vyrábět, pokud o to není takový zájem, který jsme očekávaly. Pokud tento článek čte někdo, kdo má podobnou zkušenost, tak asi ví, co se nám honilo za myšlenky.

 

Už v polovině kampaně jsme věděly, že 210000 Kč určitě nevybereme, byla to naše cílová částka a za tou jsme si stály. Na přehlídce NAT COLLECTION jsme se seznámily s Honzou Celnerem, který si s námi začal povídat o budoucnosti naší značky. S nadějí v srdci jsme mu vše vyložily, tak jak to bylo. Pokud kampaň na Hithitu nevyjde, tak je tu možnost navázání investorské spolupráce.

 

Byla to záchranná síť, na kterou jsme čekaly a v hloubi srdce v ní doufaly.

 

Začaly jsme tedy společně projednávat detaily, naší společnou vizi a promýšlet, jak to všechno nastavit. Na investici jsme si plácli a rozhodli se započít spolupráci.

 

Můžu teď s klidem na duši říct, že NAT COLLECTION bude. Vydáme jí v březnu, bude z certifikovaných materiálů, bude skvělá, bude všude.

 

Kampaň na Hithitu pro nás byla velkou zkouškou, o které nemůžu ale říct, že bychom ji složily neúspěšně. Kdybychom neměly kampaň, nenatočily video, které Honzu zaujalo, NIKDY by tato kolekce nebyla. I tak děkujeme za podporu všech lidí, kteří naší naší kampaň na Hithitu podpořili!

 

Abych pravdu řekla, vyjít s pravdou ven pro mě nebylo jednoduché. Nerada sdílím své neúspěchy. Sdílení je ale velmi důležité, a to nejenom kvůli vám, ale také kvůli mě a Togi. Chceme být transparentní v našem jednání a rozhodnutích, tak abychom se vám, co nejvíce přiblížily.

 

Ne vše, co se na první pohled může zdát jako špatné, opravdu špatné je. I ve zdánlivých nezdarech se skrývá potenciál.

 

Děkujeme.  

Webdesign FVstudio

Paon

BLOG

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení