Usměj se, jsi krásná!

Tělo s příběhem x Paon

Ten příběh mě chytil za srdce. Poprvé jsem o Tělu s příběhem slyšela, když o svém projektu mluvily Kateřina a Lucka v DVTV. Mluvily upřímně o krásném projektu, který dodává sílu a víru v krásu svého vlastního těla. Myšlenku sebepřijetí se snažíme prezentovat i v Paonu, protože podle nás není nic důležitějšího, než se vzájemně podporovat a sdílet to, jaké jsme a nebát se to veřejně ukázat.

Zanedlouho po zhlédnutí jsem holky oslovila s návrhem společného focení v našem prádle. Jsem moc ráda, že nabídku bez váhání přijaly a v září jsme nafotily společnou sérii fotek. Aneta Benediktová na nich zachytila pět nádherných žen se zajímavými životními příběhy. Chtěly jsme předat jejich zkušenosti a zážitky, kterými mohou inspirovat i ostatní a dodat jim sílu a energii.NIKOL

Je krásná maminka čtyř dětí. Cituji “Jsem hrdá na své tělo. Dokázala jsem otěhotnět, odnosit, porodit a odkojit čtyři děti. Tělo zvládne zázraky. Doslova.” 

Na otázku, kde se skrývá její největší síla odpověděla: “V dětech. Díky nim dokážu být silnější, než si myslím. Každý by si měl věřit, ať říká kdokoliv cokoliv.”BS6A5410

 

KÁŤA

Velká bojovnice a nádherná žena, která zhubla neuvěřitelných 83 kg, má za sebou dvě náročné operace kůže a je důkazem, že když člověk chce, tak to rozhodně jde. A kde se skrývá její největší síla? “Určitě nezlomná vůle a vidět všechno z té lepší strany. Vidět v lidech dobro.”

Ostatním vzkazuje…"Myslím si, že zvlášť v téhle době je nejdůležitější pečovat o své tělo i psychiku. Jíst kvalitní stravu, mít dostatek spánku, pohybu a co nejméně se stresovat. Tělo je jediné místo, kde musíme žít, važme si ho.”

 paon-14612

 

 

BÁRA 

Příběh Baru nemůžeme přepisovat. Musíte si ho přečíst tak, jak ho sepsala ona sama vlastními slovy…

"Od mala jsem měla problémy se sebevědomím a vždy na sobě hledala chyby. Velký zvrat přišel před třemi lety, kdy mi byl zjištěn vzácný druh rakoviny a to dermatofibrosarcoma protuberans, kterým onemocní až 1 člověk z milionu ročně. Já v té době měla roční vytouženou holčičku a pěkně to se mnou zamávalo. Vzhledem k tomu, že byl nádor velmi agresivní a usídlil se mi na hlavě, kde mi prorostl až do lebky, bylo třeba přistupovat velmi razantně. Z hlavy mi byl odstraněn nejen nádor, ale i kůže, tkáň, část lebky, čelistní kloub, ale i část vnitřního ucha. Do vzniklé “díry” mi byla našita tkáň ze širokého svalu zádového, aby byl můj mozek alespoň částečně chráněn. Byla to pro mne velká zkouška a ze začátku to nebylo jednoduché, zžít se se svým novým vzhledem. Pomohlo mi hodně mé okolí a také vypsat se z toho. Dnes je mi 35 let, rok po operaci se mi narodil syn a já jsem opravdu šťastná a troufám si říci, že i zdravá. A to, že mám díru v hlavě? Zvykla jsem si a beru to jako část mého nového já.”

Baru vzkazuje ať myslíte pozitivně, jdete si za svými sny a radujete se z maličkostí. 

 

 paon-14006

 

 

ANET

Její tělo nese známky života, odnosila své miminko a jejím největším příběhem je těhotenství. Bylo to pro ni krásných a náročných 9 měsíců, které ji navždy poznamenaly, samozřejmě v dobrém. “Má největší síla je v mé hlavě a srdci, i když to občas není vidět, tvrdě si jdu za tím, co doopravdy chci. Všem ostatním, především ženám, bych vzkázala, ať jsou vždy samy sebou. I přes nesouhlas a kritiku ostatních. To je posune tam, kam chtějí a tam, kde mají být.”

 BS6A4959

 

 

KATEŘINA 

Kateřina je spoluzakladatelkou projektu Tělo s příběhem a mladá maminka. Má syna Jeníka a druhé miminko právě nosí v bříšku. Její příběh je o tělu, které dokáže odnosit zdravé a úžasné děti.

V čem je její největší síla? "Ve víře a v sebejistotě. Jedna z krás na ženě, je její zdravé sebevědomí.” Ráda by vzkázala ostatním "Každé tělo má svůj příběh. A příběh o mateřství je jeden z těch nejkrásnějších." 

 paon-14034

 

Upřímně, focení s Nikol, Káťou, Baru, Anet a Kateřinou bylo to nejpříjemnější a nejhezčí, co se stalo za poslední dobu. Takové příjemné holčičí odpoledne. My jsme moc vděčné, že se něco takového mohlo uskutečnit, protože to, jak vnímáme naše tělo, nás ovlivňuje celý náš život. 

 

A za mě a celý Paon, už dodám pouze jediné: Každá jiná, všechny krásné.

Ája 

 

Můžete se podívat na video, jaká atmosféra na focení panovala...

 

 

 

 

Webdesign FVstudio

Paon

BLOG