SLEVY NA VŠE 30 - 50 %

Za materiály do Paříže!

Slíbila jsem vám, že sepíšeme naše poznatky, zážitky a zkušenosti z naší pracovní cesty do Paříže! Musím říct, že to bylo ve výsledku natolik vyčerpávající, že jsme se z toho s Togi ještě pár dní vzpamatovávaly. Stálo to ale za to!

 

A teď už k samotnému veletrhu, který se konal v areálu Port de Versaille Paris Expo, což je opravdu veliký komplex - s několika budovami, restauracemi a obchody. V rámci našeho veletrhu zároveň probíhal např. i veletrh šperků.

 

Náš veletrh se jmenoval Salon International de la Lingerie, což byl veletrh značek spodního prádla, a pak v druhé části se prezentovali výrobci materiálů - Interfilière Paris.

 

Ještě než jsme se chtěly vrhnout na objevování materiálů, tak jsme se šly podívat, co připravují ostatní značky pro sezónu SS 2020. Navštívily jsme jak stánky značek, které máme rády a obdivujeme je, tak ty, které pro nás byly naprostou novinkou. Obzvlášť se nám líbila sekce O.R.G.A.N.I.C., která (jak už název napovídá) představila značky, které se zabývají přírodními materiály. Musím říct, že nás to velmi nadchlo a objevily jsme nejeden materiál, ze kterého bychom chtěly spodní prádlo také vyrábět. Skvělé bylo i to, že celým veletrhem se prolínala myšlenka udržitelnosti. 

 

Většina značek na veletrhu byly komerčnějšího typu a představovaly se v obřích stáncích, kde bylo také několik stolečků s židlemi - pro nákupčí, tak aby si udělali pohodlí a v klidu s nimi mohli probrat nabídku značky. Všichni po nás chtěli naší vizitku (vizitky jsme si samozřejmě jako naprostí amatéři nevzali, haha), takže jsme neustále musely vypisovat naše údaje, což se dělo pak později u materiálů.

Po krátké obědové pauze na předražené (ale dobré) veletrhové polévce jsme se přesunuly do spodního patra, kde nás čekala přes stovka prodejců. Byly tam firmy z celého světa – Itálie, Turecka, Francie, Německa, ale samozřejmě i z Číny.

 

U některých firem nás šokovali, že minimální odběrné množství je 5000m od jedné látky, což je u látky na spodní prádlo opravdu hodně, ale někde nás naopak překvapili velmi příjemným přístupem typu „jste sice malá značka, ale někde začít musíte, rádi vám pomůžeme“, což nás opravdu velmi potěšilo. Musím říct, že to pro nás bylo velmi příjemné získat většinu potřebných informací ihned na místě a mít možnost zeptat se opravdu na cokoliv.

 

A i přestože chceme vyrábět do konce roku pouze z materiálů, které jsou z Česka nebo Evropy a omezit tak naprosto čínské materiály, tak nás velmi zaujala jedna firma. Byla to rodinná čínská firma – jedna z největších, která se zabývá výrobou hedvábí. Ano, je to trošku kontroverzní. My sami bychom z něj nechtěly nic vyrábět a o to víc nás nadchlo, že mají i kvalitní vegan hedvábí. Líbila se nám firemní kultura firmy a pracovní podmínky, které vytváří a jsou potvrzené několika certifikáty, takže možná do budoucna uděláme výjimku.

 

Z Paříže jsme si odvezly přesně to, pro co jsme se tam vydaly – kontakty! A výsledek? Na ten se můžete těšit v naší nové kolekci, která vyjde v květnu!

 

 

Ája & Togi

Webdesign FVstudio

Paon

BLOG

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení